Nowe produkty

Włosy Jest 3 produktów.

Podkategorie

 • Utrzymaj kolor
  Włosy poddane farbowaniu wymagają szczególnej opieki. Warto pamiętać, że ich pielęgnacja powinna bazować na głębokim odżywianiu, regeneracji i ochronie koloru.

 • Ogranicz przetłuszczanie
  Włosy przetłuszczające są wtedy gdy skóra głowy produkuje zbyt dużo łoju/sebum. Powoduje ono, że stają się one przyklepane, w szybkim tempie wymagają ponownego umycia. W swojej praktyce do pielęgnacji takich włosów najczęściej zalecam środki, które zawierają klimbazol, dziegieć brzozowy, kwasy owocowe.
 • Przeciwłupieżowe
  Łupież jest to drobnopłatkowe złuszczanie skóry gładkiej lub skóry owłosionej głowy z mniej (łupież zwykły) lub bardziej (łupież tłusty) nasilonym łojotokiem. Jest to schorzenie o przewlekłym i nawrotowym przebiegu. Odpowiednia pielęgnacja jest tu wyjątkowo ważna. Należy wybierać produkty zawierające kwasy w swoim składzie, dziegieć brzozowy, klimbazol, żywicę.
 • Nawilżające/odżywcze
  Do pielęgnacji włosów suchych należy wybierać produkty, które zawierają przede wszystkim olejek laurowy (mydło aleppo), ekstrakty z roślin, masło shea, oleje. Należy unikać stosowania suszarki w przypadku włosów suchych, ponieważ suche powietrze uszkadza włosy i powoduje, że problem suchości włosów może się utrzymywać.

  Włosy suche mogą być sztywne, szorstkie, łamliwe, bardzo często mają rozdwojone końcówki oraz mogą się łatwo elektryzować. Są one zwykle spowodowane przez czynniki zewnętrzne, które na nie oddziałują. Są to: promienie słoneczne, chlorowana woda, wysoka oraz bardzo niska temperatura, morska woda, suszenie suszarką, farbowanie włosów, prostowanie włosów, trwała.
 • CEMENTUJE KOŃCÓWKI
  Rozdwajające końcówki należy traktować w podobny sposób jak włosy suche - nawilżać, natłuszczać, odbudowywać, cementować. Przede wszystkim produkty zawierające oleje, ekstrakty roślinne - zawsze będą im sprzyjać. Warto podcinać końcówki raz na dwa miesiące.
 • Na wypadające
  Włosy tracimy codziennie, każdy włos prędzej czy później wypadnie. Jeśli nie wypadają one w dużych ilościach, to nie powinniśmy się tym tak bardzo przejmować. Nie oznacza to oczywiście, że należy zapomnieć o pielęgnacji. Jeśli zależy Wam na zdrowych i pięknych włosach, to oprócz doraźnych metod trzeba też postawić na profilaktykę. To, że na początku nie widać jej efektów, nie znaczy że nie działa. Właśnie takie działania pozwalają uniknąć w przyszłości nadmiernego wypadania włosów.
 • Poprawia skręt
  Kręcone i falowane włosy są z natury bardziej przesuszone. Warto wybierać do pielęgnacji tego rodzaju włosów produkty silnie odżywcze. I polecam deszcz na dobry skręt :).
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów